reede, 26. mai 2017

Meie õpilased ProgeTiigri Mängumaratoni finaalis

Möödunud laupäeval toimus Tallinnas Ülemiste Citys SpaceX ruumides selleaastase ProgeTiigri programmi võistluse finaal, teemaks seekord mängude loomine. Loodud mängud pidid õpetama programmeerima või Internetis turvaliselt käituma.
Meie kooli 2 tööd osalesid ka finaalis. Kaspar Kantsi ja Karl Suure mobiilimäng "Veebitark" ja Kristiina Kimsto, Kadriin Lillelaidi ning Sella Heltsi veebimäng "Malle Netimaal".
Mobiilimäng on loodud AppInventoriga ja veebirakendus Tynkeriga.
Karl ja Kaspar Marttila õpetaja Miikale oma mobiilimängu tutvustamas. Foto Kalev Kants

Kristiina, Poola õpetaja Aneta, Kadriin ja Poola poisid. Foto Kalev Kants

Meie tiim Tallinnas peale finaali. Foto Kaspar Valper
Tänan Kalev Kantsi laupäevases finaalis osutatud abi eest.

Kairi Mustjatse

kolmapäev, 24. mai 2017

Teade 25. mai e-külalistundide kohta!


Meie kooli I-VIII klasside õpilased osalevad uudses projektis Tagasi Kooli, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100 sünnipäevale. Saame osaleda proovitundides, mille ühendav teema on eneseareng. Iga õpilane teadvustab oma tugevaid külgi ja saab ideid, kuidas neid arendada nii koolis kui ka kodus.
Pildiotsingu eesti 100 logo tulemusTunnid toimuvad kooliastmete kaupa:
I kooliaste 9.00-9.45 Kuidas unistada ja endasse uskuda, külalisõpetaja Kadri Toomsalu
II kooliaste 10.00-10.45 Minu seiklus pangandusmaailmas, külalisõpetajad Annely Lippasaar ja Kristjan Klaats
III kooliaste 11.00-11.45 Sõpradega koos paremaks, külalisõpetaja Danel Levi Viinalass
Videotund kestab kuni 20 minutit ja selles osalevad kõik registreerunud koolid üle Eesti. Sellele järgneb arutelu ja töölehe täitmine. Iga kooliaste valib kommenteerija, kes annab live keskkonnas tagasisidet korraldajatele!
Toredat aktiivset osalemist! 🙂

teisipäev, 23. mai 2017

eTwinningu postkaartide projektist.

Martna Põhikooli õpilased osalesid aprillis ja mais eTwinningu projektis POSTKAART SÕBRALT SÕBRALE, mille käigus valmisid postkaardid sõpradele Võru Järve kooli õpilastele.


Samuti külastati projekti raames Martna postipunkti.

Projekti eesmärgiks oli teadvustada tänapäeva lastele, kuidas postkaarte ja kirju saadeti enne mobiilset emaili ning maalt postkontorite kadumise valusat teemat.


Uusi sõpru saada on aga alati tore!
Videotervitused Võrru!
õp. Aili Seiton


esmaspäev, 22. mai 2017

Kokkuvõte Erasmus+ projekti nädalast

14. - 20. maini võõrustasime projektipartnereid Poolast, Hispaaniast ja Soomest. Kohal oli 19 õpilast ja 7 õpetajat. Projekti põhitegevused sellel õppimisüritusel olid seotud bioloogia ja geograafiaga.
14. ja 15. mail näitasime oma külalistele meie kaunist Tallinna vanalinna.
15.mai oli täis robootikat. Alustasime hommikul HITSAs, kus ProgeTiigri projektijuht Mari-Liis Peets viis läbi 3 õpituba, milles tutvustas väliskülalistele hariduslike roboteid: Blue- ja BeeBotte, Edisone ning Ozobotte. Õhtupoolikul olime külas Gustav Adolfi Gümnaasiumis Makey-Makye´sid katsetamas. Töötoa viis läbi Maria Malozjomov, keda abistas tema 4.kl. õpilane Valter. Eelnevalt oli kooli haridustehnoloog Ingrid Maadvere rääkinud natuke kooli pikast ja väärikast ajaloost ning tutvustanud maja.
Mari-Liis Peets Marttila õpilasi abistamas
16. mai hommikul jõudsid külalised Martnasse. Kogu meie koolipere oli külalisi tervitamas. Pärast tutvustusi ja ühise esitluse loomist käisid külalised Martna vallavalitsuses, kus kohtusid vallavanem Tiiu Aavikuga. Hispaania õpilased viisid läbi 2 tundi, kus õpetasid teistele, kuidas Scratchi abil bioloogiat õppida. Õhtupoolikul toimus lõbus ja tegevusterohke tutvumisõhtu-piknik meie kooli direktori juures. Mängiti korv- ja sulgpalli, lapsed õpetasid üksteisele erinevaid mänge, grilliti.
Vaata siit, kes meil külas käisid.
Kasutaja Programme your future foto.
17. mail õpiti Haapsalus Innovatsioonikeskuses Innokas LegoWeDo 2.0 komplektide abil konna, kiili, pärdikut jt tegelasi ehitama ja neid programmeerima. Katsetati ka erinevaid füüsika õppimise komplekte. Õhtupoolikul tutvuti Haapsalu linnaga.


18. mail olid koolis tunnid Tynkeriga. Õpilastel oli ülesandeks programmeerida tutvustused või mängud või testid oma riigi 10 linna kohta. Töötati sellise innuga, et vahetundi minekut oli mitu korda vaja meelde tuletada.
 Valmis töid saab vaadata siit:  https://padlet.com/k_mustjatse/Erasmus_Geography
Neljapäeva pealelõunane aeg veedeti värskes õhus. Esiteks külastati Silma Õpikoda, kus tutvuti tahvelarvutite abil Eesti lindudega, kuulati nende hääli ja vaadeldi neid binokliga.
Päeva lõpetas Actionboundi mäng Haapsalus.
Kasutaja Programme your future foto.Reede, 19. mai oli viimane Läänemaa päev. Hommikul oldi koolis, kus olid veel mõned tunnid, milles anti viimast lihvi oma programmidele, vaadati üle eelmisel õhtul orienteerumise ajal tehtud fotod ja videod, maha peeti ka põnev jalgpalli matš. Huvilised õpetajad käisid Martna kirikus altariseina uuringud uudistamas. Projekti koordinaatorid õppisid Poola õpetaja Aneta juhendamisel kasutama veebilehekülgede loomise rakendust Joomla. Enne Martnast Tallinna poole sõitma hakkamist tehti veel viimane suur grupipilt kooli kivi juures.
Reedel külastati veel Tallinnas IT firmat Datel. GIS spetsialistid Andreas Kiik ja Carl Pucci andsid pisikese ülevaate sellest, kuidas head programmeerimise oskused aitavad GIS töötajatel luua erinevaid veebipõhiseid kaardirakendusi.
Laupäeval, 20. mail käidi enne kojusõitu veel vaatamas HITSA ProgeTiigri programmi Mängumaratoni finaali.
Meil oli tihe, pingeline aga ka äärmiselt tore nädal.

teisipäev, 9. mai 2017

Õpioskuste olümpiaad

Neljapäeval, 4. mail toimus Haapsalus Läänemaa koolide 5.klasside õpilaste õpioskuste olümpiaad, millest võtsid osa ka meie kooli õpilased Kristiina, Kadriin, Hendrik, Karl ja Kristofer. Saavutati 7.koht 15 võistkonna hulgas.
Meie õpilased peale olümpiaadi Haapsalu Kolledži ees.